Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Дієта

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Дієта

З усього комплексу терапевтичних засобів найбільш виражений вплив на перебіг різних захворювань органів травлення має дієта.

Основним показником для застосування дієт є органічні ураження і запалювальні процеси слизової оболонки, а також порушення з підвищеною збудливістю функції шлунка.

Дієта завжди зв язана з певним обмеженням у їжі, виключенням гострих страв. Іакий режим можна додержувати тільки протягом невеликого періоду, бо недостатнє харчування (тривалий час) призводить до занепаду сил.

Тренувальний (збуджуючий) режим застосовують при захворюваннях шлунка, при яких органічні ураження не відіграють істотної ролі і йдеться тільки про пониження функції та гіпотонічні стани.

Такі режими сприяють поліпшенню порушених функцій органа, стимулюють процеси компенсації і дають можливість поліпшити процеси травлення. При складанні дієт місцевої дії на слизову шлунка враховують вплив харчових продуктів на секреторну, рухову функції шлунка і на механічне подразнення.

Продукти, призначені для дієт, можуть бути слабкими або сильними подразниками.

До слабких збудників секреції належать: прісна вода, мінеральна вода з лужною основою без вуглекислоти, чай, молоко, сир, вершки, сирий яєчний білок; з вуглеводів — крохмаль, цукор, свіжий хліб, усі жири, свіжа риба, пюре з овочів — картопля, червона капуста, супи з круп — вівсянки, рису, манки та ін.

До сильних збудників секреції належать: мінеральна вода з вмістом вуглекислоти, розчини кухонної солі, розсоли, алкогольні напої, зібране молоко, гірчиця, перець, петрушка, хрін, кориця, всі смажені страви, копчені вироби з м'яса і риби, консерви, м'ясні навари, екстракти і всі страви, що містять екстрактивні речовини (м'ясні супи, бульйони), чорний хліб, сухий білий хліб.


Адміністрація і колектив санаторію запрошують до співпраці, бажають приємного відпочинку та оздоровлення…

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua