Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Хімічні і фізичні властивості води
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Хімічні і фізичні властивості води

Вода - хімічна речовина з хімічною формулою H2O: у однієї молекули води є два водневих атоми, ковалентно сполучені до єдиного кисневого атома.

Вода з'являється в природі в усіх трьох загальних станах речовини і може існувати на Землі в різних формах: водяний пар і хмари в небі; морська вода і айсберги в полярних океанах; льодовики і ріки в горах; рідина у водоносних шарах землі.

При високих температурах і тисках, таких як всередині гігантських планет, стверджується, що вода існує як іонна вода, на яку молекули розламують іони водню і кисню, і при ще більш високих тисках як суперионная вода, в якій кисень кристалізує тільки водневе плавання іонів навколо вільно в межах кисневої решітки.

Головні хімічні та фізичні властивості води: Вода - несмачна рідина без запаху при стандартній температурі і тиску. Колір води і льоду - властивий, дуже невеликий синій відтінок, хоча вода здається безбарвною в невеликих кількостях.

Лід також здається безбарвним, і водяний пар надзвичайно невидимий газ. Вода прозора, і таким чином водні рослини можуть жити в межах води, тому що сонячне світло може досягти їх. Тільки сильний ультрафіолетове світло злегка поглинається.

Так як молекула води не лінійна, і в кисневого атома є більш висока электроотрицательность, ніж у водневих атомів, це несе невеликий негативний заряд, тоді як водневі атоми трохи позитивні. В результаті вода - полярна молекула з електричним дипольним моментом.

Вода також може сформувати незвично велика кількість з міжмолекулярних водневих зв'язків (чотири) для молекули його розміру. Ці фактори призводять до сильних привабливим силам між молекулами води, даючи початок високому поверхневого натягу води і капілярним силам.

Капілярний дія відноситься до тенденції води просунути вузьку трубу проти сили тяжіння. На цю власність покладаються всі судинні рослини, такі як дерева. Вода - добрий розчинник і часто згадується як універсальний розчинник.

Речовини, які розпадаються у воді, наприклад, солі, цукор, кислоти, луги та деякі гази особливо кисень, вуглекислий газ (насичення вуглекислотою), відомі як гидрофильньные (люблять воду) речовини, в той час як ті, які погано змішуються з водою (наприклад, жири та олії) відомі як гідрофобні (бояться води) речовини.

Всі головні компоненти в клітинах білки, ДНК і полісахариди) також розірвано у воді. У чистої води є низька електрична провідність, але це значно збільшується з розчиненням невеликої кількості іонного матеріалу, такого як поварена сіль.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua