Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Історія курортів Закарпаття
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Історія курортів Закарпаття

Закарпаття - споконвічна слов'янська земля, вона належала ще Київської Русі. На цю землю, її багатства з давніх часів зазіхали угорські і турецькі феодали. На початку ХІ століття Закарпаття з його східнослов'янськими племенами було захоплено угорськими феодалами.

Протягом декількох століть вони грабували і експлуатували беззахисний народ. Цілющі мінеральні джерела Закарпаття відомі дуже давно. Вже 1463 року за наказом угорського короля Матяша Хуняді в його грамотах було записано мінеральні води Свалявської округи як джерело доходу скарбниці.

Населення в ті часи користувалося водою стихійно, без будь-якого медичного контролю. Лікування різних хвороб велося в примітивних водолікарнях - "купальні", а також у викопаних у землі ямах біля місць виходу мінеральних джерел. Зрозуміло, головним "зцілює" особою був підприємець.

Про мінеральні джерела в "підкарпатському краї" згадувалося і в історичних документах. 1558 року російські посли, повертаючи з Царграду в Москву, їхали через Закарпаття.

Доповідаючи царю Івану Грозному про багатства цього краю, вони особливо відзначали наявність лікувальних мінеральних вод. «У волості Марморош, в горах Полонинних на річці Вугіллі, меж тих Великих річок і гір стоїть монастир зовомый Занов, писали поїли.

В тому ж монастирі є колодязь, а в ньому вода солодка, що грушевий квас. Та є й інші криниці, але вода в тих, як оцет, а інші, як кислі щі... Поблизу того ж монастиря є поточец, а в ньому сідає сера...

Та в горах тих вода з гір тече, бо гаряча, як яйце можна лаяти... і води чимало людей приходять хворими і різними недугами одержимі, кладуться в той води і всім прибулим буває зцілення".

Простий люд через свою відсталість і під впливом духовенства привласнював джерел надприродну силу, а воду називав "святою".

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua