Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація:
  Соляна кімната>Соляна „Печера”


    Соляна "Печера"
    Фотогалерея

З давніх часів відомі лікувальні властивості соляних печер, які зараз використовуються на багатьох курортах світу.

Спелеотерапія в умовах соляних печер отримала визнання як високоефективний не медикаментозний метод лікування.

В Україні розвиток спелеотерапії розпочався в 1968 році відкриттям Закарпатської обласної алергологічної лікарні, а в 1976 році відкрита Українська алергологiчна лікарня, які розташовані в соляній шахті на глибині 450 метрів в селищі Солотвино Тячівського району.

Кілька мільйонів років тому на місці солотвинської соляної шахти був океан чи велике глибоке море, яке згодом перетворилося на соляний пласт. Коли росли наймолодші в Європі гори Карпати, вони видавили цей соляний прошарок і зробили його куполоподібним. Протяжність цього куполоподібного соляного масиву в Закарпатті — 85 кілометрів, далі він тягнеться через Польщу і аж до Середземного моря. А товщина його різна, приміром, на одній із шахт - 280 метрів придатного для лікування соляного прошарку, він тянеться ще впродовж двох кілометрів.

В санаторії „Перлина Карпат” побудована штучна соляна печера, стіни, стеля та підлога якої викладені з брил „кам’яної” солі солотвинської соляної копальні. Оригінальний дизайн соляної кімнати створює враження справжньої соляної печери, яке доповнюється відповідним освітленням та „соляним” мікрокліматом тих часів, коли господарями Землі були тільки динозаври.

Через деякий час кожен, хто перебуває в нашій соляній „печері” відчуває на губах та язику присмак солі. Це пояснюється тим, що в атмосфері „печери” кружляють невидимі частинки солі, завбільшки 1—5 мікронів. В одному кубічному метрі кружляє до 15 міліграмів солі.

Перебування в соляній печері (галокамері, спелеокімнаті) дозволяє в короткий термін і з найменшими незручностями лікувати такі недуги, як астма, бронхіт, невроз, захворювання серця, шлунково-кишечного тракту, опорно-рухомого апарату, алергологічні захворювання, дерматозів тощо.

Стерильність і бактерицидність живого повітря, наявність субмікронних соляних аерозолів і легких від’ємних аероіонів, підвищена концентрація NaCl в повітрі, яка захищає верхні дихальні шляхи, сприяє виділенню рідини при запалювальних процесах, переводячи сухий кашель у вологий з наступним його зупиненням.

Соляна "Печера"Покращення функції зовнішнього дихання, нормалізація метаболічних (обмінних) функцій легенів приводить до покращення газового обміну, підвищення ефективності клітинного дихання, в тому числі і мозку, що в свою чергу веде до покращення його регулюючої функції. Наслідком цього є покращення антитоксичної і глікогеноутворуючої функції печінки, нормалізація специфічного мікробного імунітету, підвищення неспецифічного захисту, активізація продукування кортикостероїдних гормонів, підвищення секреції глюкокортикоїдів і збільшення їх використання клітинами, нормалізація білкового і ліпоїдного обміну.

Використання спелеотерапії з іншими комплексами емоціонального розвантаження і релаксації (світло-, звуко-, аромотерапія, парова баня, повітряна та водяна ванни), створюють хворму оптимальні умови для виздоровленя, дозволяє максимально використати внутрішні адаптаційні можливості організму.

Висока концентрація солі, якісний склад „кам’яних” соляних блоків, в поєднанні з низькою вологістю забезпечує широкий спектр лікувально-оздоровлювальних дій на організм.

Використання „кам’яної” солі стародавнього моря, чистої у відношенні різних домішок і радіоактивності, дозволяє інтенсивно насичувати повітря спелеокімнати частинками солі природнім шляхом, без використання яких-небудь аерозолів.

Лікувальний ефект досягається за рахунок створення спеціального мікроклімату, дякуючи підтримці заданої температури (14-22 С), вологості 40-75 відсотків, тиску і забезпечення рухомості повітря 0,01 м/с. Важливим фактором, який визначає терапевтичні властивості спелеокімнати, є практично повна відсутність у повітрі алергенів, включаючи алергени мікробного походження. Загальне мікробне число в 1 метрі кубічному повітря складає 130-700 од., в той час як в чистому жилому приміщенні показник більше 1500 од. на кубічний метр повітря.


Перебування в нашій соляній „печері” додасть Вам здоров’я, спокою та бадьорості!

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua