Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Кліматотерапія
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Кліматотерапія

Під кліматотерапією розуміють використання впливу метеорологічних умов і особливостей клімату при лікуванні хворого організму і профілактики ряду захворювань.

В основі механізму дії кліматолікування лежить рефлекторний принцип. Кліматичні фактори, будучи за своєю природою подразниками зовнішнього середовища, що діють на великі рецепторні поля організму, змінюють хід фізіологічних процесів, встановлюючи їх на новому рівні, найбільш сприятливого для життєдіяльності організму.

Говорячи про рефлекторному принципі дії кліматичних чинників на організм, треба зазначити, що при цьому виникають умовно-рефлекторні зв'язки, які замикаються в корі головного мозку.

Будь курортне лікування, зокрема кліматолікування, є по суті терапією, яка регулює і нормалізує діяльність цінної і разом з тим самої реактивної частини людського тіла - кори головного мозку" (А. В. Александрова).

Фізіологічні реакції організму на різні види кліматичного лікування багато в чому однакові. Хворий дихає чистим свіжим повітрям, насиченим ароматом лісу, квітів, який викликає більш глибоке дихання, збільшує легеневу вентиляцію, посилює кровообіг, покращує склад червоної крові.

Все це забезпечує надходження в кров більшої кількості кисню, збільшує приплив його до тканин і підсилює окислювально-відновні процеси в організмі. Внаслідок тренування відповідних фізіологічних механізмів, головним чином механізмів нервової регуляції вегетативних функцій, поліпшується терморегуляція.

Це підвищує витривалість організму до несприятливого впливу зовнішнього середовища. Загартовування, тренування терморегуляторних механізмів підвищує функціональну цінність основних життєво важливих систем організму, покращує його адаптаційну здатність, нормалізує реактивність.

Таким чином, кліматотерапія являє собою неспецифічний метод лікування, спрямований на відновлення порушених функцій організму, а є засобом мобілізації її життєвих сил у боротьбі з хворобами, за активізація процесів загоєння.

Сприятливі кліматичні фактори, діючи на організм, створюють фізіологічний грунт для позитивних реакцій на інші курортні лікувальні процедури (ванни, грязі, пиття мінеральної води тощо).

Перебудова центральної нервової системи, нормалізація її функцій, якої досягають на курорті, сприяє виникненню ряду нових фізіологічних реакцій, які проявляються через деякий час після санаторного лікування.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua