Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Кліматотерапія

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Кліматотерапія

Під кліматотерапією розуміють використання впливу метеорологічних умов і особливостей клімату при лікуванні хворого організму і профілактиці ряду захворювань. В основі механізму дії кліматолікування лежить рефлекторний принцип.

Кліматичні фактори, будучи за своєю природою подразниками зовнішнього середовища, діють на обширні рецепторні поля організму, змінюють перебіг фізіологічних процесів, установлюючи їх на новому рівні, найбільш сприятливому для життєдіяльності організму.

Говорячи про рефлекторний принцип дії кліматичних факторів на організм, треба відзначити, що при цьому завжди виникають умовнорефлекторні зв'язки, які замикаються в корі головного мозку. «Будь-яке курортне лікування, зокрема кліматолікування, є по суті терапією, що регулює і нормалізує діяльність найціннішої і разом з тим найреактивнішої частини людського тіла — кори головного мозку» (А. В. Александров).

Фізіологічні реакції організму на різні види кліматичного лікування багато в чому однакові. Хворий дихає чистим свіжим повітрям, насиченим ароматом лісу, квітів, що викликає більш глибоке дихання, підвищує легеневу вентиляцію, посилює кровообіг, поліпшує склад червоної крові.

Все це забезпечує надходження в кров більшої кількості кисню, збільшує приплив його до тканин і посилює окислювально-відновні процеси в організмі.

Внаслідок тренування відповідних фізіологічних механізмів, головним чином механізмів нервової регуляції вегетативних функцій, поліпшується терморегуляція.

Це підвищує витривалість організму до несприятливого впливу зовнішнього середовища. Загартовування, тренування терморегуляторних механізмів підвищує функціональну цінність основних життєво важливих систем організму, поліпшує його адаптаційну здатність, нормалізує реактивність.

Таким чином, кліматотерапія являє собою неспецифічний метод лікування, спрямований на відновлення порушених функцій організму, а є засобом мобілізації його життєвих сил у боротьбі з хворобами, за активізування процесів загоєння.

Сприятливі кліматичні фактори, діючи на організм, створюють фізіологічний грунт для позитивних реакцій на інші курортні лікувальні процедури (ванни, грязі, пиття мінеральної води і т. д.).

Перебудова центральної нервової системи, нормалізація її функцій, якої досягають на курорті, сприяє виникненню ряду нових фізіологічних реакцій, що проявляються через деякий час після санаторного лікування.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua