Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Курортні райони

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Курортні райони

Найбільш перспективними курортними районами області є м. Ужгород, Свалявський, Міжгірський, Хустський і Рахівський райони, на розвитку яких зосереджується основна увага.

Для поліпшення організації відпочинку і санаторно-курортного обслуговування трудящих уряд УРСР у травні 1960 року визначив курорти всесоюзного значення і намітив перспективи розвитку місцевих здравниць.

До курортів всесоюзного значення віднесені санаторії «Карпати», «Синяк», «Поляна», «Сонячне Закарпаття», «Верховина», «Шаян» та «Квітка полонини». Перспективними для розвитку курортів є села Кобилецька Поляна, Кваси Рахівського району, Келочин Міжгірського району, Луги і Нелєпіно Свалявського району, Деренівка Ужгородського району.

Затверджено будівництво нових санаторіїв і спальних корпусів, а також передбачено розширення і благоустрій існуючих санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку. З метою широкого використання вуглекислих гідрокарбонатно-яатрієвих вод типу Боржомі першорядними об'єктами будівництва є санаторно-курортні заклади Свалявського куща, де намічається-розширення санаторіїв «Сонячне Закарпаття» і «Квітка полонини» до 1000 ліжок у кожному.

В районі Міжгір'я на базі вуглекислих гідрокарбонатно-хло-ридно-натрієвих вод типу Єсентуки № 17 в селах Сойми і Келе-чин планується будівництво курорту на 2000 місць, а в Хустському районі — санаторію «Шаян» на 500 місць.

Будівництво цих санаторно-курортних комплексів буде здійснено за спеціально опрацьованим генеральним планом з урахуванням рельєфу місцевості і кліматичних особливостей району.

У Програмі Комуністичної партії Радянського Союзу, прийнятій XXII з'їздом КПРС, говориться: «Соціалістична держава — єдина держава, що бере на себе піклування про охорону і постійне поліпшення здоров'я населення. ...Поряд з існуючим безплатним медичним обслуговуванням безплатними стануть користування санаторіями для хворих, а також відпуск медикаментів.

Щоб дати населенню можливість відпочивати в заміських умовах, споруджуватимуться будинки відпочинку, пансіонати, заміські готелі і туристські бази, якими трудящі зможуть користуватись за доступну плату, а також у вигляді премії, на пільгових умовах або безплатно».

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua