Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Курортні місця річки Латориці
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Курортні місця річки Латориці

Особливий інтерес представляють курортні місця долини річки Латориці та її приток на Свалявщині. Великою кількістю мінеральних джерел, різних за своїм хімічним складом, цей район займає одне з провідних місць в області.

У долині річки Синявки - притоки Латориці - з давніх часів населення користувалося водою мінерального джерела для лікування різних захворювань, в 1832 році на базі синякского сірководневого джерела була споруджена примітивна водолікарня для лікування ревматизму.

Тепер тут функціонує упорядкований санаторій "Синяк", широко відомий і за межами області. Не менш відомим курортним місцем була долина річки Пінії в районі села Поляна з високоефективними мінеральними джерелами "Поляна-Купель", "Лужанська" (колишня "Маргіт").

На базі мінерального джерела "Поляна-Купіль" на початку ХІ століття був створений примітивний пансіонат. Мінеральні води цих джерел застосовувалися не тільки для ванн, а й використовувалися у вигляді пиття при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок і крові.

Тепер на базі мінеральних джерел працює санаторій "Поляна" на 400 місць.

Долина річки Латориці прославляється ще одним чудовим курортним місцем з водами типу " Боржомі". Це село Нелипено Свалявського району.

Ще в 1800 році тут, на базі мінерального джерела "Стефанія", був створений Нелипенский курорт, на якому лікували захворювання органів травлення, печінки та ін Курорт проіснував до тридцятих років XX століття.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua