Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Курортні місця річки Латориці

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Курортні місця річки Латориці

Особливий інтерес становлять курортні місця долини річки Латориці і її притоків на Свалявщині. Великою кількістю мінеральних джерел, різних за своїм хімічним складом, цей район займає одне з провідних місць в області.

В долині річки Синявки — притоки Латориці — з давніх часів населення користувалось водою мінерального джерела для лікування різних захворювань, у 1832 році на базі синякського сірководневого джерела була споруджена примітивна водолікарня для лікування ревматизму.

Тепер тут функціонує благоустроєний санаторій «Синяк», широко відомий і за межами області. Не менш відомим курортним місцем була долина річки Пінії в районі села Поляна з високоефективними мінеральними джерелами «Поляна-Купіль», «Лужанська» (колишня «Маргіт»).

На базі мінерального джерела «Поляна-Купіль» на початку XIX століття був створений примітивний пансіонат. Мінеральні води цих джерел застосовувались не тільки для ванн, а й використовувались у вигляді питва при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок і крові.

Тепер на базі мінеральних джерел працює санаторій «Поляна» на 400 місць. Долина річки Латориці славиться ще одним чудовим курортним місцем з водами типу Боржомі. Це село Нелєпіно Сваляв-ського району.

Ще в 1800 році тут, на базі мінерального джерела «Стефанія», був створений Нелєпінський курорт, на якому лікували захворювання органів травлення, печінки та ін. Курорт проіснував до тридцятих років XX століття.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua