Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Лікувальні фактори закарпатських курортів

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Лікувальні фактори закарпатських курортів

Комплекс лікувальних факторів закарпатських курортів становлять: мінеральні води, що застосовуються як питво і в вигляді ванн; кліматотерапія (аеро- і геліотерапія); грязелікування (в основному озокеритотерапія); лікувальне харчування; фізіотерапія і лікувальна фізкультура; санаторно-курортний режим.

Гідромінеральні ресурси Одним із найважливіших лікувальних факторів бальнеологічних курортів Закарпаття є води мінеральних джерел. В області налічується близько 400 різних за своїм хімічним складом і мінералізацією джерел.

Найбільше мінеральних джерел у Свалявсько-му, Міжгірському, Хустському, Великоберезнянському, Тячівсько-му та Рахівському районах.

Завдяки науково-дослідницькій роботі медичних закладів області і ряду дослідників тепер уже вивчено хімічний склад і фізіологічний вплив окремих мінеральних вод на людський організм, визначено методи застосування їх при захворюваннях органів травлення, печінки, серцево-судинної системи, шериферичної нервової системи, ревматизму та ін.

Згідно з існуючою класифікацією (за В. А. Александровим), 62,4% мінеральних вод Закарпаття належать до вод першого класу. Це гідрокарбонатно-натрієві і гідрокарбонатно-натрієво-каль-цієві води типу Боржомі і Нарзану. 25% мінеральних вод області належать до вод п'ятого класу (гідрокарбонатно-хлоридно-натрієві).

Це води типу Єсентуки і Дзау-Суар. 10,6% мінеральних вод є водами другого класу (хлоридно-натрієві і хлоридно-натрієво-кальцієві). 2,6% вод характеризуються як води третього класу (сульфатні, кальцієві, кальцієво-натрієві).

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua