Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація:
   Лікування>Медична допомога


    Покази для лікування
    Лікувальні ресурси
    Медична допомога
      

Санаторій „ПЕРЛИНА КАРПАТ" розташований на південному лісисто міжгір'ї Українських Карпат в долині р. Латориця на висоті біля 300 метрів над рівнем моря, в 60 км від обласного центру м. Ужгород, в 17 км від районного центру м. Мукачево та 10 км від районного центру м. Свалява. Поруч з санаторієм в 1 км знаходиться ст. Карпати Львівської залізниці і автобусна зупинка міжнародної автомобільної траси сполучення Київ-Львів-Ужгород-Чоп.

Районна лікарня та обласна дитяча лікарня знаходиться в 18 км в м. Мукачево.

Існує безпосередній телефонний зв'язок з усіма медичними закладами Закарпатської області, поштовий, телефонний, телеграфний, з містами України та телефонний міжнародний зв'язок. Облаштовані шосейні шляхи ведуть безпосередньо до санаторію. Архітектурне проектне рішення будівництва санаторію вирішено унікально всі 4 блоки: 2 спальні корпуси, лікувальний та клуб-їдальня з'єднані теплими переходами, що надзвичайно зручно для наших відпочиваючих, особливо в зимові, вітряні та холодні пори року.

Поняття медичної допомоги включає щоденність всіх факторів і етапів профілактики, стаціонарного, амбулаторного лікування та діагностики і лікування хворих в умовах вже безпосереднього санаторного закладу. Під якість медичного обслуговування розуміють кваліфікованість медичних послуг. Якість медичної допомоги є основним критерієм оцінки адекватності обслуговування, яка визначає границі ефективності. На сучасному етапі, якість медичної допомоги визначається станом та можливостями лабораторно-діагностичної служби, лікувальної бази, кваліфікацією медичного персоналу, та якістю реабілітаційно-оздоровчих підрозділів санаторію в цілому: це і побут, це і харчування, це і відпочинок.

Якість медичної допомоги характеризується: високою ступінню професіоналізму, ефективністю використання наявних ресурсів, задоволеністю потреб пацієнтів, сприятливим впливом на стан здоров'я комплексного санаторно-курортного лікування.

В санаторії "ПЕРЛИНА КАРПАТ" проводиться комплексне санаторно-курортне лікування хворих з хронічними захворюваннями системи кровообігу, органів травлення, хвороб системи обміну, хвороб кісток та суглобів, м'язового апарату та сполучної тканин, органів сечовиділення, цукрового діабету та інших. Ефективність лікувальної допомоги хворим визначається кваліфікованим використанням наявних природних лікувальних факторів санаторію. Розроблений і затверджений перелік лікувальних процедур, які використовуються в санаторії з докладним описом їх медичних призначень додається і ефективність лікування хворих знаходиться в прямій залежності від того, наскільки правильно проведена діагностика захворювання. Для цього розроблені і затверджені стандарти діагностики захворювань, показаних для лікування в умовах санаторію "Перлина Карпат", що додаються.

Медична допомогаВ санаторії "Перлина Карпат" ведеться постійна робота по розширенню і вдосконаленню лікувально-діагностичної бази. Так, за три роки 1996-1999 рр. в проваджені в практику нові методики лікування:
- створена матеріальна база і підготовленні спеціалісти для цілорічного оздоровлення дітей і підлітків;
- впроваджена методика лікування остеохондрозу використовуючи кушетку "Релакс";
- впроваджено і працює з повним навантаженням кабінет УЗІ який дає проводити діагностику судин, серця, клапанів, порожнин серця, внутрішніх органів, гінекологія, міхурова залоза.
- Впроваджено і працює з повним навантаженням - ЄКГ.
- Працює оснащений обладнанням кабінет для лікування передміхурової залози.

В 2000-2001 роках проведений і затверджений капітальний ремонт 4-го поверху кардіологічного корпусу,' з оснащенням кімнат новими меблями, телевізорами, холодильниками і т.д. що значно покращило побутові умови проживання, хворих. За останні 3-роки побудовані 2 котельні на середньому тиску газу, оснащені автономними модулями, для забезпечення опаленням та гарячим водопостачанням спальних корпусів, лікувального корпусу, клуба-їдальні, що виразилось в значній економії використання природного газу і відповідно до зменшення грошових витрат за його постачання. В клубі-їдальні завершується ремонт і буде відкрито кафе-бар з повним циклом обслуговування, де можна замовити страви Закарпатської національної кухні.

Якість медичного обслуговування визначається кількістю спеціально підготовленого, кваліфікованого медичного персоналу.

Вдосконалення методів лікування і діагностики, підвищення рівня спеціалізованої підготовки лікарів і середнього медичного персоналу, покращення побутових умов проживання, висококалорійне та вітамінно-енергетично збалансоване дієтичне харчування - все це сприяло підвищенню ефективності лікування хворих, так, із значним покращенням стану здоров'я за останні роки в цілому було виписано хворих, що перевищує середньо статистичні показники попередніх років.

Аналізуючи цифрові статистичні показники роботи санаторію по оздо ровленню хворих за останні роки потрібно відмітити, що найвищий показ ник був досягнутий в 1997 р.; кількість оздоровлених склала 5367 хворих. Найгірший рік був 1998 - показник оздоровлення хворих склав всього 3817 хворих. Не на багато кращим видався і 2000 рік - кількість оздоровлених склала 3978 чол., що можна рахувати причиною, в основному, що привело до незадоволення наших працівників. Нестабільність в роботі санаторію, постійні затримки заробітної платні, часті відправлення працівників сана торію у вимушені відпустки без збереження заробітної плати. Все це причи ни внутрішньо-санаторної кризи і як результат - недовіра головному лікарю санаторію і в кінці кінців його звільнення.

Аналізуючи результати роботи санаторію „Перлина Карпат" за 2004 р., в плані оздоровлення хворих необхідно відмітити намітившіся позитивні серйозні позитивні тенденції. Перше - санаторій по кількості оздоровлених досяг найвищого показника за всю історію незалежності Української держави з 1991 р. - 5724 чол., середнє щомісячне завантаження санаторію склало 477 чол., що в процентному відношенні становить 118,9 %. Змінились в пози-тивну сторону і показники співвідношення дорослого і дитячого контингенту оздоровлених відповідно дорослих (2003 р.), дітей (2003 р.).

Стосовно оздоровчої роботи медичного персоналу, як лікарського, так і середнього та молодшого медичного персоналу, то загальні результати дуже позитивні. Результати оздоровлення в цілому по санаторію за рік в розмірі критеріїв оцінки слідуючі: значне покращення, покращення, без змін, погіршення.

Стосовно організаційно фахової підготовки медичного персоналу треба відмітити, що за 2004 р. отримали та підтвердили фахову підготовку троє лікарів - вищу кваліфікаційну категорію, п'ять медичних сестер - вищу та першу категорії по відповідних спеціальностях (масажу, функціональної діагностики, фізіотерапевтичного лікування).

З позитивних моментів слід відмітити відсутність скарг на лікувальну роботу всього медичного персоналу. Розроблений і запроваджений в 2004 р. чіткий графік роботи медичного поста з викладенням в ньому конкретних обов'язків та персональної фахової юридичної відповідальності кожного працівника, правила поведінки працівників санаторію, правила внутрішнього застосування лікувальної мінеральної води „Поляна Купель" в санаторії, методики лікування захворювань та синдромів апаратом „ВІБРОВІТАЛ".


Адміністрація і колектив санаторію бажають приємного відпочинку та оздоровлення…

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua