Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Механічна дія їжі
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Механічна дія їжі

На рухову функцію дієта впливає завдяки зміні концентрації і хімічного складу їжі. Рідкісне і кашоподібна страви евакуюються швидше, тверда їжа затримується довше.

Порівняно швидко залишають шлунок вуглеводи, повільніше - білки і ще повільніше - жири. При дієтах вводиться їжа, яка менше обтяжує рухову функцію шлунка і швидше залишає шлунок.

Механічна дія їжі зіграє велику роль при запальних процесах і органічних ураженнях. У таких випадках треба уникати грубої їжі, яка механічно може подразнювати слизову оболонку шлунка. Не рекомендуються також занадто гаряче або холодне страви.

При лікуванні захворювань шлунка завжди треба враховувати функціональний стан інших органів і насамперед печінки. Дієтотерапія при захворюваннях печінки ґрунтується на принципі ліквідації процесу в органі з урахуванням ураження самої печінкової тканини або жовчних шляхів.

Слід брати до уваги також порушення функцій печінки (вуглеводний, білковий, жировий, сольовий, водний та інші обміни).

Велике значення для одужання при різних хронічних захворюваннях шлунка й печінки, крім повноцінної дієти, має введення достатньої кількості вітамінів - А, В1, В2, С, РР та ін Загальноприйнятими в лікувальних і санаторно-курортних установах є лікувальні столи і спеціальні режими- № 1, № 2, № 4, № 5, № 15 та ін.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua