Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Мінеральні води

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Мінеральні води

Протягом багатьох століть хворі користувались мінеральною водою для лікування різних захворювань. Вони її вживали як питво, а також використовували для ванн.

Більш широко мінеральні води почали використовувати з лікувальною метою тільки в XVI—XVIII століттях, коли розгорнулось освоєння курортних місцевостей (в основному біля самовп-ливних мінеральних джерел).

Насамперед освоювались такі мальовничі місця, як Ужокська низовина, долини річок Латориці, Ріки, Чорної і Білої Тиси та ін. До найстародавніших курортних районів, про які згадується в документах XVI століття, належать околиці села Лумшори Пе-ричинського району (підніжжя полонини Рівної).

Тут біля самого витоку гірської річки Туриці — притоку річки Уж — у 1600 році був заснований курорт Лумшори — дерев'яна водолікарня з дере-в яними ваннами, в яких мінеральною водою лікували ревматичних хворих. Вода підігрівалась у великому казані, з якого дерев'яними жолобами подавалась у «ванне відділення». 1631 року в місті Ужгороді на базі мінерального джерела «Квасна вода» була відкрита водолікарня «Купальний дім».

Найбільшого розквіту вона досягла в 1715 році, коли мінеральні ванни відпускались хворим: У 1755 році Закарпатська латифундія, якій належали основні мінеральні джерела долини річки Латориці на Свалявщині, налагоджує використання мінеральних вод й організує розливання їх.

З 1796 по 1815 рік будапештський професор Пауль Китайбел вивчає хімічний склад мінеральних вод джерел, що витікають біля сіл Свалява, Голубине, Пасіка, Нелєпіно, причому про наслідки цього вивчення було повідомлено тільки в 1829 році.

В той же приблизно час мукачівський лікар Антон Перський дослідив хімічний склад мінеральної води джерела в селі Синяк.

Пізніше властивості мінеральних вод вивчали й інші дослідники: професор хімії Тонго (1848 рік), фармацевт Молнар (1860 рік), лікар Кар-ловський (1871 рік), професор Карл Тан (1890 рік).

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua