Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Мінералізація води

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Мінералізація води

Іон хлору (СІ) в хлоридних водах, з'єднуючись з натрієм, утворює кухонну сіль, яка є сильним подразником слизової оболонки шлунка і посилює секрецію залоз і виділення соляної кислоти.

Тому хлоридні води (соляні) застосовують в основному при відсутності або пониженні вмісту соляної кислоти у шлунковому соку.

Крім того, хлоридні води посилюють перистальтику кишечника і діють ніжно-послаблююче, їх вживають при запорах на грунті атонії кишечника, а також як жовчогінні. Мінеральні води, що містять сульфатний іон, належать до гірких.

Сульфатний іон у сполуці з магнієм дає проносну англійську сіль (а в сполуці з натрієм — глауберову проносну сіль, яка різко посилює рухові і моторні функції шлунка, кишечника, виділення жовчі.

Мінеральні води, що містять іони кальцію, мають протизапальну дію, понижують моторну функцію шлунково-кишкового тракту. Солі сульфату кальцію послаблюють ритм і перистальтику хвиль у кишковій стінці. До окремої групи треба віднести мінеральні води з слабкою мінералізацією (від 0,7 до 5 г/л).

Вони застосовуються при захворюваннях органів сечовидільної системи. При виразковій хворобі з підвищеною кислотністю звичайно призначають мінеральну воду з лужною, гідрокарбонатною основою типу Боржомі — Поляна-Купіль, Поляна-Квасова, Свалявська, Лужанська.

При пониженій кислотності шлунка вживають води з хлоридно-натрієвою основою типу Єсентуки — Драгівську, ЦІаян-2, Сойми, Кваси-1.

Кількість разового або добового вживання води теж встановлюють залежно від характеру і форми, стадії захворювання, стану внутрішніх органів, особливо серцево-судинної системи і нирок, а також від індивідуальної витривалості хворого.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua