Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Історія курортів Закарпаття
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Мінеральні води

Протягом багатьох сторіч хворі мінеральною водою користувалися для лікування різних захворювань. Вони її вживали як питво, а також використовували для ванн.

Більш широко мінеральні води почали використовувати з лікувальною метою лише в XVІ-XVІІІ століттях, коли розгорнулося освоєння курортних місцевостей (в основному біля самопливних мінеральних джерел).

Насамперед освоювалися такі мальовничі місця, як Ужоцький низовина, долини річок Латориці, Ріки, Чорної та Білої Тиси та ін. До найдавніших курортним районам, про яких згадується в документах XVI століття, належать околиці села Лумшори Перечинського району (підніжжя полонини Рівної).

Тут біля самого витоку гірської річки Туриці - притока річки Уж - у 1600 році був заснований курорт Лумшори - дерев'яна водолікарня з дерев'яними ваннами, в яких мінеральною водою лікували ревматичних хворих. Вода підігрівалася у великому казані, з якого дерев'яними жолобами подавалася в "ванне відділення".

1631 року в місті Ужгороді на базі мінерального джерела "Квасна вода" була відкрита водолікарня "Купальний дім". Найбільшого розквіту вона досягла в 1715 році, коли мінеральні ванни відпускалися хворим. В 1755 році Закарпатська латифундія, якій належали основні мінеральні джерела долини річки Латориці на Свалявщині, налагоджує використання мінеральних вод і організовує розливання їх.

З 1796 по 1815 рік будапештський професор Пауль Китайбел вивчає хімічний склад мінеральних вод джерел, які випливають біля сіл Свалява, Голубине, Пасіка, Неліпино, причому про наслідки цього вивчення було повідомлено тільки в 1829 році.

В той же приблизно час мукачівський лікар Антон Перська досліджував хімічний склад мінеральної води джерела в селі Синяк. Пізніше властивості мінеральних вод вивчали і інші дослідники: професор хімії Тонго (1848 рік), фармацевт Молнар (1860 рік), лікар Карлівський (1871 рік), професор Карл Тан (1890 рік).

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua