Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Нітратні води
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Нітратні води

Нітратні води (четвертого класу) в Закарпатті не виявлено. 90% мінеральних вод Закарпаття належать до вод з малою і середньою мінералізацією (від 1,5 до 10 г/л), 7% представляють високомінералізовані води і 3% - розсоли. 54,7% мінеральних джерел містять вуглекислоту; 5,1% - вільний сірководень; 18,2 - залізо.

Більшість мінеральних вод Закарпаття мають температуру нижче 20°С, тому вони належать до холодних вод. У 1959 році в районі села Н. Ростока на Іршавщині виявлена термальна мінеральна вода ( + 38°С), яка містить горючий газ. Характерною особливістю мінеральних вод Закарпаття є те, що більшість вуглекислих гідрокарбонатно-натрієвих вод типу " Боржомі " і хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві води типу Єсентуки містять в різних кількостях і в різних комбінаціях активні іони заліза, кремнієвої кислоти, фтору, бору та ін До мінеральних вод, які містять залізо, належать води сіл Ужок, Варгедь, Білий, Келечин.

У селі Усть-Чорна вода високомінералізована, залозиста, містить фтор; мінеральна вода села Кваси, крім заліза, містять миш'як, вода Поляна Квасова - кремнієву кислоту і фтор, Драгивская - бор, Свалява - бор і фтор, Сойми - залізо, бор, фтор і незначна кількість вільного сірководню.

Тільки на території існуючих оздоровниць Закарпаття є 24 різні по своєму хімічному складу мінеральні джерела. По газовому складу води джерел Закарпаття поділяються на три великих групи: вуглекислі, сірководневі і метанові. Найбільш поширені в області вуглекислі води.

Всі вони являють собою досить складні іонно-газові розчини, які швидко змінюються при переході на нові термодинамічні умови. У водах міститься велика кількість вуглекислоти, що виділяється з них при виході на поверхню.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua