Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Нітратні води

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Нітратні води

Нітратні води (четвертого класу) в Закарпатті не виявлені. 90% мінеральних вод Закарпаття належать до вод з малою і середньою мінералізацією (від 1,5 до 10 г/л), 7% становлять ви-сокомінералізовані води і 3% — розсоли. 54,7% мінеральних джерел містять вуглекислоту; 5,1% — вільний сірководень; 18,2 — залізо.

Більшість мінеральних вод Закарпаття має температуру нижче 20°С, тому вони належать до холодних вод. У 1959 році в районі села Н. Ростока на Іршавщині виявлена термальна мінеральна вода ( + 38°С), яка містить горючий газ. Характерною особливістю мінеральних вод Закарпаття є те, що більшість вуглекислих гідрокарбонатно-натрієвих вод типу Боржомі і хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві води типу Єсентуки містять у різних кількостях і в різних комбінаціях активні іони заліза, кремнієвої кислоти, фтору, бору та ін.

До мінеральних вод, що містять залізо, належать води сіл Ужок, Варгедь, Білий, Келечин. В селі Усть-Чорна вода висо-комінералізована, залізиста, містить фтор; мінеральна вода села Кваси, крім заліза, містить миш'як, вода Поляна-Квасова — кре-' мнієву кислоту і фтор, Драгівська — бор, Свалява — бор і фтор, Сойми — залізо, бор, фтор і незначну кількість вільного сірководню.

Тільки на території існуючих здравниць Закарпаття є 24 різні за своїм хімічним складом мінеральні джерела. За газовим складом води джерел Закарпаття поділяються на три великі групи: вуглекислі, сірководневі і метанові.

Найбільш поширені в області вуглекислі води.

Всі вони являють собою досить складні іонно-газові розчини, що швидко змінюються при переході в нові термодинамічні умови. В водах міститься велика кількість вуглекислоти, яка виділяється з них при виході на поверхню.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua