Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Санаторно-курортний режим
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Санаторно-курортний режим

У оздоровниць Закарпаття, як і на інших курортах СНД, санаторно-курортний режим будується на строго науковому досвіді, основними принципами якого є фізіологічне вчення академіка В. П. Павлова.

Санаторно-курортний режим - це певні правила, які регулюють поведінку хворого, порядок прийому лікувальних процедур, максимальне використання природних умов і лікувальних факторів курорту.

Нова зовнішня середовище має складний і багатогранний вплив на організм людини. Так, ще до приїзду в санаторій у хворого створюється певний настрій, він заздалегідь готується до нової обстановки, а отже, і до нового режиму, який повністю відрізняється від звичайної робочої і домашньої обстановки.

В основу санаторно-курортне лікування покладено два, на перший погляд, протилежні принципи: з одного боку, спокій і щадний режим, а з іншого боку, - подразнення з наступною тренуванням.

Добра зовнішня обстановка в санаторії є для хворого не тільки умовою, завдяки якій підвищується ефективність усіх лікувальних засобів, а й самостійним активно діючим фактором. У цьому відношенні велике значення мають і привітна зустріч хворого в санаторії, і уважне і доброзичливе ставлення лікаря.

Все це створює у хворого добре враження і разом з тим настрій на весь час перебування в санаторії. Лікар при першій зустрічі з хворим повинен поцікавитися його бажаннями, в дружній бесіді розповісти хворому про стан його здоров'я, методи лікування та їх ефективність.

Спокій, чуйне й уважне ставлення лікаря і всього медичного персоналу повинні оточувати хворого весь час перебування його на курорті.

Зрозуміло, що лікувальний режим не може бути однаковим для хворих. Він може змінюватися навіть в одного і того ж самого хворого відповідно до змін, які наступають в результаті лікування. Це так званий внутрішній санаторний режим, який можна поділити на такі три періоди.

У перші дні прибуття хворого у санаторій лікар, до того як призначити відповідне лікування, встановлює діагноз захворювання. Хворий в свою чергу знайомитися з новою для нього обстановкою, звикає до санаторної режиму. Цей період, який триває один-три дні, є адаптаційно-охоронним.

Другий період - це основний охоронно-лікувальний, що включає зростаюча бальнеологічна навантаження і призначені лікувальні процедури. Третій період санаторно-курортного режиму - лікувально-тренировачный, під час його хворий готується до наступної трудової обстановці.

Цей період характерний тим, що, крім лікувальних процедур, ширше застосовують фізичні вправи, ігри, екскурсії близького і далекого туризму. Треба зазначити, що важливим моментом раціонально організованого режиму є індивідуальний підхід до використання лікувальних факторів курорту.

Слід враховувати форму і фазу захворювання, індивідуальний режим відпочинку і сну, вибір лікувальних процедур, їх кількість, тривалість, ступінь фізичного навантаження та ін.

Точне виконання хворими всього комплексу заходів санаторно-курортного режиму гарантує ефективність курортного лікування та високий відсоток одужання.

 

 

 

 

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua