Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Внутрішнє застосування мінеральних вод
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Внутрішнє застосування мінеральних вод

(Лікування захворювань органів травлення) Курортне лікування хронічних захворювань шлунка, кишечника і печінки зазвичай об'єднує в собі пиття мінеральної води з прийомом мінеральних ванн, грязелікуванням і фізіотерапією. Механізм дії мінеральної води на організм залежить в основному від наявності в неї тих чи інших іонів.

На основі теорії іонної дисоціації сольових розчинів Ст. А. Александрова (1932) запропонувала поділ мінеральних вод на три основних групи: 1) гідрокарбонатні (лужні), в яких переважає іон гідрокарбонату; 2) хлоридні (соляні); 3) сульфатні (гіркі), в яких переважає іон сульфату.

Таким чином, характер води залежить від переважаючих в ній іонів і їх дії подразників слизової оболонки шлунка при вживанні всередину.

Іон гідрокарбонату (НСО3), який присутній в мінеральній воді, з'єднуючись з натрієм, створює питну соду, яка, потрапляючи в шлунок, надає дію по розчиненню слизу і видалення її із шлунка. Гідрокарбонат натрію, реагуючи з соляною кислотою, нейтралізує її, знижує кислотність, зменшує печію.

Содові, лужні води використовують також як столові води для втамування спраги. В результаті реакції утворюються кухонна сіль, вода і вуглекислота. Кухонна сіль і вуглекислота є сильними подразниками слизової оболонки шлунка.

Стимулюючи виділення шлункового соку, вони поліпшують травлення. До таких вод належать Поляна Квасова, Поляна Купіль, Лужанська, Свалявська, Плосковская та інші.

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua