Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Внутрішнє застосування мінеральних вод

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Внутрішнє застосування мінеральних вод

(Лікування захворювань органів травлення) Курортне лікування хронічних захворювань шлунка, кишечника і печінки звичайно поєднує в собі пиття мінеральної води з прийманням мінеральних ванн, грязелікуванням і фізіотерапією.

Механізм дії мінеральної води на організм залежить в основному від наявності в ній тих чи інших іонів.

На основі теорії іонної диссоціації солевих розчинів В. А. Александров (1932) запропонував поділ мінеральних вод на три основні групи: 1) гідрокарбонатні (лужні), в яких переважає іон гідрокарбонату; 2) хлоридні (соляні); 3) сульфатні (гіркі), в яких переважає іон сульфату.

Таким чином, характер води залежить від переважаючих у ній іонів і їх дії як подразників слизової оболонки шлунка при вживанні всередину. Іон гідрокарбонату (НСОз), що є в мінеральній воді, з'єднуючись з натрієм, дає питну соду (КаНС03), яка, потрапляючи в шлунок, сприяє розчиненню слизу і видаленню його з шлунка.

Гідрокарбонат натрію, реагуючи з соляною кислотою, нейтралізує її, понижує кислотність, зменшує печію. Содові, лужні води використовують також як столові води для заспокоєння спраги.

В результаті реакції утворюються кухонна сіль, вода і вуглекислота. Кухонна сіль і вуглекислота є сильними подразниками слизової оболонки шлунка.

Стимулюючи виділення шлункового соку, вони поліпшують травлення. До таких вод належать Поляна-Квасова, Поляна-Купіль, Лу-жанська, Свалявська, Плосківська та інші.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua