Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написати листа
Завантажити Прайс-лист

    
Навігація: Санаторії закарпаття>Вуглекислі мінеральні води

    Міста Закарпаття
    Долина нарцисів
    Озеро Синевир
    Відпочинок взимку

Вуглекислі мінеральні води

Вуглекислі мінеральні води належать до чотирьох основних типів: Боржомі, Нарзан (забайкальський), Єсентуки № 4 і № 17, Арзні. Вуглекислі мінеральні джерела типу «Боржомі» (гідрокарбо-натно-натрієві) розташовані в Свалявському районі—це «Поляна-Купіль» (санаторій «Поляна»), «Поляна-Квасова», «Лужанська», «Свалявська», мінеральні джерела в селах Нелєпіно, Солочин, Плоске, санаторій «Шаян» та ін.

Найбільш характерною особливістю мінеральних вод цієї групи є наявність в них метаборної кислоти та фтору. Загальна мінералізація щих вод коливається від 5 до 10 г/л. Вміст вільної вуглекислоти досягає 3,5 г/л.

До вуглекислих вод типу Нарзану, що містять вуглекислоту, гідрокарбонатну групу, а також кальцій і магній або кальцій і натрій, з незначною кількістю вуглекислоти і невеликою мінералізацією, належать мінеральні води санаторію «Шаян» у Хустському районі. Вміст вуглекислоти в них коливається від 0,8 до 2,1 г/л.

До цієї групи вуглекислих вод належать і джерела сіл Ужок, Білин, Келечин, Тарасівна (джерело № 1), м. Ужгорода та ін. Порівняно з іншими типами вуглекислих вод у цій групі закарпатських вод менше мікроелементів йоду, брому, миш'яку, а порівняно з кисловодським Нарзаном закарпатський Нарзан має зовсім незначну кількість сульфатів, що дає право прирівняти його до Нарзану Забайкалля (Дарасун). Вуглекислі хлоридно-гідрокарбонатно-натрієві або гідрокарбо-натно-хлоридно-натрієві води типу Єсентуки № 4 і № 17 містять у собі йод, фтор, залізо, марганець, стронцій, миш'як.

Джерела з такими водами є в селах Сойми Міжгірського району, Кваси і Го-верла-Буркут Рахівського району, Зарічево Перечинського району, Вишково і Драгово Хустського району.

Загальна мінералізація цих мінеральних вод коливається в межах 6,3—7,4 г/л, а вільної вуглекислоти вони містять 2,4—2,6 г/л. Мінеральні хлоридно-натрієві вуглекислі води типу Арзні з загальною мінералізацією від 14 до ЗО г/л і з вмістом вільної кислоти до 2,2 г/л є в селах Сіль, Доробратово, Верхнії! Бистрий, Кваси та ін.

 

 

 

 


Карта сайту:

   
       

Наша адреса: 89641, Закарпатська обл.
Мукачівський р-н : с.Карпати, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua