Русская версия сайта
Українська версія сайту
Написать письмо
Загрузить  Прайс-лист
    Навигация: Главная>Вуглекислі мінеральні води
    Про санаторий
    Директор санатория
    Общая характеристика санатория
    Как нас найти(карта)

Вуглекислі мінеральні води

Вуглекислі мінеральні води відносяться до чотирьох основних типів: Боржомі, Нарзан (забайкальський), Єсентуки № 4 і № 17, Арзні. Вуглекислі мінеральні джерела типу "Боржомі" (гідрокарбонатно-натрієві) розташовані в Свалявському районі - це "Поляна-Купіль" (санаторій "Поляна"), "Поляна Квасова", "Лужанська", "Свалявська", мінеральні джерела в селах Нелипено, Солочин, Плоске, санаторій "Шаян" та ін.

Найбільш характерною особливістю мінеральних вод цієї групи є наявність в них метаборної кислоти і фтору. Загальна мінералізація цих вод коливається від 5 до 10 г/л. Вміст вільної вуглекислоти досягає 3,5 г/л.

До вуглекислих вод типу Нарзану, які містять вуглекислоту, гидрокарбонатную групу, а також кальцій і магній або кальцій і натрій, з незначною кількістю вуглекислоти і невеликою мінералізацією, відносяться мінеральні води санаторію "Шаян" - в Хустському районі. Вміст вуглекислоти в них коливається від 0,8 до 2,1 г/л.

До цієї групи вуглекислих вод відносяться джерела сіл Ужок, Билын, Келечин, Тарасівна (джерело № 1), р. Ужгорода та ін. Порівняно з іншими типами вуглекислих вод в цій групі закарпатських вод менше мікроелементів йоду, брому, миш'яку, а порівняно з кисловодским Нарзаном закарпатський Нарзан має зовсім незначну кількість сульфатів, які дають право прирівняти його до Нарзану Забайкалля (Дарасун).

Вуглекислі хлоридно-гідрокарбонатно-натрію або гідрокарбонатно-хлоридно-натрієві води типу Єсентуки № 4 і № 17 містять в собі йод, фтор, залізо, марганець, стронцій, миш'як. Джерела з такими водами є в селах Сойми Межегорского району, Кваси і Говерла-Буркут Рахівського району, Заречьево Перечинського району, Вишково та Драгово Хустського району. Загальна мінералізація цих мінеральних вод коливається в межах 6,3-7,4 г/л, а вільної вуглекислоти вони містять 2,4-2,6 г/л.

Мінеральні хлоридно-натрієві вуглекислі води типу Арзні з загальною мінералізацією від 14 до 30 г/л і вмістом вільної кислоти до 2,2 г/л є в селах Сіль, Доробратово, Верхнє, Швидкий, Кваси та ін

 

 

 

 

Карта сайта:

   
       

Наш адрес: 89641, Закарпатская обл.
Мукачевский р-н: с. Карпаты, 43
тел.: (03131) 7-31-21
моб.: 066 089 15 65; 066 909 15 23
E-mail: perlina-karpat@i.ua